EEEng.ir
مجتمع مهندسین البرز
۱۱ تیر ۱۳۹۴

آزمون‌ استخدامي مرکز مطالعات و همکاری‌های علمی بین‌المللی وزارت علوم، تحقيقات و فناوري در سال‌ 1394

0 دیدگاه

rgs

اطلاعيه‌ مرکزمطالعات و همکاری‌های علمی بین‌المللی درباره‌ تاريخ و نحوه ثبت‌نام از داوطلبان متقاضي شركت در آزمون‌ استخدامي مرکز مطالعات و همکاری‌های علمی بین‌المللی وزارت علوم، تحقيقات و فناوري در سال‌ 1394

بدين وسيله به اطلاع كليه داوطلبان متقاضي ثبت نام و شركت در آزمون استخدامي مرکز مطالعات و همکاری‌های علمی بین‌المللی در سال 1394 مي‌رساند، ثبت نام در اين آزمون منحصراً به صورت اينترنتي از طريق پايگاه اطلاع‌رساني سازمان سنجش‌ آموزش كشور به نشاني:www.sanjesh.org  از روز سه‌شنبه مورخ 94/4/2 آغاز و در روز شنبه مورخ 94/4/13 پايان مي‌پذيرد.لذا كليه متقاضيان، ضرورت دارد كه در مهلت در نظر گرفته شده و پس از مطالعه شرايط و ضوابط عمومي و اختصاصي آزمون وفراهم نمودن مدارك و اطلاعات مورد نياز ثبت‌نام، نسبت به ثبت‌نام در آزمون فوق اقدام نمايند. لازم به ذکراست استخدام در اين مرکز بصورت قرارداد انجام کارمعین می‌باشد.
شرایط عمومی استخدام:
1- داشتن تابعیت ایران.
2- اعتقاد به دین مبین اسلام یا یکی از ادیان رسمی کشور مندرج در قانون اساسی.
3- التزام به قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران.
4- عدم محکومیت به فساد اخلاقی، نداشتن سابقه محکومیت و سوءپیشینه کیفری که موجب محرومیت از حقوق اجتماعی شده باشد. (با تأیید مراجع ذیصلاح)
5- عدم اعتیاد به دخانیات و مواد مخدر و روانگردان ها.
6- دارا بودن كارت پايان خدمت وظيفه عمومي يا معافيت دائم قانوني براي آقايان.
توضيح: كارت يا برگ معافيت موقت مورد پذيرش نمي‌باشد و تاریخ ترخیص از خدمت وظیفه و یا صدور کارت معافیت دائم قانونی، باید قبل از تاريخ 94/4/2 باشد.
7- داوطلبان استخدام نباید مستخدم رسمی، ثابت، پیمانی و یا بازخرید سایر دستگاههای اجرايي باشند.
8- نداشتن تعهد انجام كار در ساير سازمان ها، مؤسسات دولتي و وابسته به دولت و يا نهادهاي انقلابي.
شرایط اختصاصی استخدام:
1- حداکثر سن داوطلبان، با مدرک کارشناسی (متولدين 1364/01/01 به بعد) و كارشناسي ارشد و دکتري (متولدين 56/1/1 به بعد) مي‌باشد .
توضيح1: موارد ذیل به شرط ارائه تاییدیه های معتبر به حداکثر سن مقرر اضافه خواهد شد:
الف) داوطلباني كه در جبهه هاي نبرد حق عليه باطل ( از تاريخ 1359/6/31 لغايت 1367/5/29) خدمت نموده اند، به ميزان مدت حضور در جبهه و همچنين مدت زمان بستري شدن و يا استراحت پزشكي رزمندگان در اثر مجروحيت در جبهه هاي نبرد حق عليه باطل.
ب) داوطلباني كه به صورت غير رسمي و تمام وقت در دستگاههاي مشمول ماده (5) قانون مدیریت خدمات کشوری به خدمت اشتغال داشته‌اند به ميزان مدت خدمت غير رسمي آنها.
توضيح2: چنانچه در مراحل استخدامی یا سایر مراحل بعدی مشخص شود که داوطلبی شرایط سنی لازم را دارا نبوده است، موضوع استخدام وی منتفی خواهد شد.
2- حداقل معدل كل براي متقاضيان استخدام در مقاطع کارشناسی (15) و کارشناسی ارشد و دکتري (17) مي‌باشد.
 3- رشته هاي تحصيلي مورد نياز مرکز مطابق جدول مندرج در آگهي به شرح ذیل مي‌باشد.
مقاطع و رشته هاي تحصيلي مورد نياز
مقطع تحصیلی
رشته تحصیلی
پست سازمانی
تعداد مورد نیاز
کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتري
مدیریت (دولتی، اجرایی و بازرگانی)، اقتصاد، علوم اداری، حسابداری
کارشناس امور اداری و رفاهی
2 نفر
کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتري
روابط بین‌الملل، روابط عمومی(علوم ارتباطات) اجتماعی ، مطالعات منطقه‌ای، علوم سیاسی
کارشناس برگزاری همایش‌ها
2 نفر
کارشناسی ارشد و دکتري
سیاستگذاری عمومی، مدیریت سیستم‌ها، توسعه اقتصادی و برنامه‌ریزی، مدیریت استراتژیک
کارشناس برنامه‌ریزی
1 نفر
توضيح1: صرفاً مدارک تحصیلی مؤسسات آموزشی عالی که مورد تأیید وزارت علوم، تحقیقات وفناوری می‌باشد؛ ملاک عمل قرار خواهندگرفت.
توضيح2: تاریخ فراغت از تحصیل کلیه داوطلبان باید قبل از تاریخ 94/5/1 باشد.
مراحل ثبت نام:
1- مراجعه به سايت سازمان سنجش‌ آموزش كشور به نشاني: www.sanjesh.org .
2- تكميل فرم تقاضانامه الكترونيكي در سايت مذكور
3- ارسال عكس: داوطلب مي بايست يك قطعه عكس با مشخصات ذيل اسكن و در قسمت مربوط بارگذاري نمايد.
عكس 4×3 كه در سال جاري گرفته شده باشد.(عكس تمام رخ)
عكس اسكن شده بايد با فرمت JPG باشد.
اندازه عكس اسكن شده بايد حداكثر 400×300 پيكسل و حداقل 300×200 پيكسل باشد.
تصوير داوطلب بايد واضح، مشخص و فاقد اثر مهر، منگنه و هر گونه لكه باشد.
حجم فايل ذخيره شده عكس نبايد از 70 كيلو بايت بيشتر باشد.
حاشيه هاي زايد عكس اسكن شده بايد حذف شده باشد.
حتي الامكان عكس ها سياه و سفيد و يا در صورت رنگي بودن داراي زمينه سفيد باشد.
4- پرداخت وجه ثبت نام: متقاضيان واجد شرايط، به منظور ثبت نام در آزمون استخدامي مي بايست از روز سه شنبه تاريخ 2/4/94 تا پايان روز  شنبه تاريخ 13/4/94 پس از مراجعه به پايگاه اطلاع‌رساني سازمان سنجش آموزش كشور به نشاني:  www.sanjesh.org نسبت به واريز مبلغ 500.000 (پانصد هزار) ريال به عنوان هزينه ثبت نام درآزمون استخدامي مرکز مطالعات و همکار‌ی‌های علمی بین‌المللی از طريق درگاه  اينترنتي  موجود  در صفحه ثبت نام با كارت هاي بانكي متصل به شبكه شتاب اقدام نمايند.
توضيح 1 : متقاضيان شركت در آزمون بايد پس از پايان ثبت‌نام، كد رهگيري خود را يادداشت و تا پايان مراحل استخدام نزد خود نگهداري نمايند.
توضيح 2 : به ثبت نام‌هاي ناقص ترتيب اثر داده نخواهد شد و وجوه پرداختي به هيچ عنوان مسترد نمي شود.
زمان برگزاري آزمون و نحوه دريافت كارت شركت در آزمون :
كارت شركت در آزمون از روز سه شنبه مورخ 94/5/6 براي مشاهده و پرينت بر روي سايت سازمان سنجش آموزش كشور به نشاني www.sanjesh.org قرار خواهد گرفت. آزمون در روز جمعه تاريخ 94/5/9 منحصراَ در شهر تهران برگزار خواهد شد.
ساعت شروع برگزاري آزمون و محل برگزاري آزمون در هنگام پرينت كارت به آگاهي داوطلبان خواهد رسيد. لازم به ذكر است صدور كارت شركت در آزمون به منزله تاييد اطلاعات ارسالي نمي‌باشد و مدارك داوطلبان بعد از آزمون بررسي خواهد شد.
مواد آزمون :
الف) مواد آزمون توانمندي‌هاي عمومي شامل:
1-فناوري اطلاعات. 2- ادبيات فارسي. 3- معارف اسلامي. 4- زبان انگليسي – عمومي. 5- هوش و استعداد تحصيلي.
توضيح : اقليت‌هاي ديني از پاسخگوئي به سؤالات معارف اسلامي معاف مي‌باشند و امتياز آن در ساير مواد آزمون توزيع خواهد شد.
ب) مواد آزمون تخصصي شامل :
رديف
عنوان شغلي
مواد آزمون
1
کارشناس امور اداری و رفاهی
1-مبانی سازمان و مدیریت. 2- منابع انسانی و رفتار سازمانی. 3-مالیه عمومی و بودجه ریزی. 4-اقتصاد کلان. 5-آمار کاربردی. 6-زبان تخصصی (عربی- انگلیسی- فرانسه) *
2
کارشناس امور برگزاری همایش‌ها
1-اصول روابط بین الملل. 2- اصول و مبانی روابط عمومی. 3- سازمان‌ های بین المللی. 4- حقوق بین المللی عمومی. 5- مطالعات منطقه‌ای و مسائل سیاسی و اقتصادی جهان سوم. 6- زبان تخصصی (عربی- انگلیسی- فرانسه) *
کارشناس برنامه ریزی
1- ریاضی و آمار. 2- اقتصاد خرد و کلان . 3- روش تحقیق. 4- مدیریت استراتژیک، تصمیم‌گیری و خط‌مشی‌گذاری. 5- اصول و مبانی برنامه‌ریزی توسعه. 6- زبان تخصصی (عربی- انگلیسی- فرانسه) *
*داوطلبان باید توجه داشته باشند که در درس زبان تخصصی، فقط به سوالات زبان انتخابی خود در هنگام ثبت نام (عربی یا انگلیسی یا فرانسه) پاسخ دهند.  
** سؤالات هر دو آزمون توانمندي‌هاي عمومي و تخصصي به صورت چهار گزينه‌اي و پاسخ غلط دارای نمره منفی مي‌باشد.
تذكرات :
1- انتخاب داوطلبان استخدام برای انجام مصاحبه تخصصی حداکثر به میزان 4 برابر ظرفیت مورد نیاز در هر یک از پست‌های سازمانی از میان افرادی که حد نصاب نمره آزمون عمومی (60 درصد) را کسب کرده‌اند، به ترتیب بالاترین نمرات آزمون تخصصی انجام و اسامي آنان حداكثر 2 ماه بعد از تاريخ آزمون از طريق پايگاههاي اطلاع رساني مرکز مطالعات و همکاری‌های علمی بین‌المللی و سازمان سنجش آموزش کشور اعلام خواهد شد.
2- کسب حد نصاب نمره لازم در آزمون به منزله پذيرش در استخدام محسوب نمي گردد و استخدام داوطلبان براساس نمرات آزمون و مصاحبه صورت مي پذيرد.
3- چنانچه در هرمرحله از بررسي‌هاي مرکز مشخص شود داوطلبي در زمان ثبت نام دانشجو بوده و تاريخ فارغ التحصيلي وي پس از موعد مقرر شده در آگهي است، استخدام وي در مرکز منتفي خواهد شد.
4- در صورتي كه داوطلبي با مدارک تحصیلی بالاتر و يا پایین تر از مقاطع تحصیلی اعلام شده در آگهی، درآزمون شركت نمايد، از استخدام و ادامه اشتغال وي در هر مرحله ممانعت بعمل خواهد آمد.
5- انتخاب نهایی پذیرفته شدگان آزمون پس از طی مراحل مصاحبه و گزینش میسر مي‌باشد. ضمناً اسامی پذیرفته شدگان نهائي پس از تایید مراجع ذی صلاح از طریق پايگاه اطلاع‌رساني اين مرکز به اطلاع داوطلبان خواهد رسید.
6- در صورتي که مرکز درهر يک از مراحل استخدام حتي در خلال دوره آزمايشي متوجه عدم رعايت اصل صداقت در ثبت اطلاعات و تکميل فرم ثبت نام از سوي متقاضي استخدام شود، موضوع استخدام کان لم يکن تلقي خواهد شد.
توضیحات مهم
1- صرف شركت در آزمون استخدامي تا پایان مراحل استخدامی شامل آزمون عمومی و تخصصي، مصاحبه، گزینش و … هيچ گونه تعهد استخدامي براي مرکز ايجاد نمي نمايد.
2- ثبت نام زمانی تکمیل می‌باشد که مراحل با موفقيت انجام شده و شماره رهگیری از طریق سیستم به متقاضی اعلام شود.
3- ثبت نام متقاضیان صرفاً بصورت اينترنتي و از طریق پايگاه اطلاع‌رساني سازمان سنجش‌ آموزش كشور به نشانیwww.sanjesh.org بوده و نیازی به ارسال مدارک نمی‌باشد. به تقاضاهاي حضوري و یا مدارک ارسالی از طریق پست ترتیب اثر داده نخواهد شد و تعهدی را نیز برای مرکز ایجاد نخواهد کرد.
4- مسئولیت ناشی از عدم رعایت دقیق ضوابط و شرایط اعلام شده در متن آگهی و یا ثبت اطلاعات ناقص بر عهده داوطلب خواهد بود و چنانچه پس از توفيق متقاضيان در مرحله آزمون كتبي و بررسي و تطابق مدارك استخدامي آنان با شرايط مندرج در آگهي حاضر و يا در هر مرحله از بررسي هاي بعدي (مراحل مصاحبه، گزینش، معاینات پزشکی، دوره آموزشی و…) مشخص شود، داوطلبي واجد شرایط عمومي و اختصاصي اشاره شده در متن آگهی نبوده است، ادامه رسیدگی به وضعیت استخدامی و استمرار خدمت وی در مرکز منتفی خواهد شد و در این صورت داوطلب حق هیچگونه اعتراضی را نخواهد داشت.
5- قبل از واریز وجه ثبت نام لازم است متقاضیان از احراز شرایط خود با مفاد آگهی استخدام اطمینان حاصل نمایند. بدیهی است هزینه ثبت نام به هیچ وجه مسترد نخواهد شد.
6- از آنجایی که از نفرات برتر در مرحله آزمون عمومی و تخصصی (پس از اعلام اسامي در سایت مرکز) براي شرکت در مصاحبه استخدامی دعوت بعمل مي‌آید، لذا مقتضی است داوطلبان دقت لازم را در خصوص درج تلفن های ضروری تماس (در فرم تقاضانامه) مبذول نمایند.
داوطلبان‌ مي‌توانند پس‌ از مطالعه‌ دقيق‌ اطلاعيه ثبت نام در صورت‌ نياز براي‌ كسب‌ راهنمايي‌ ‌در ساعات‌ اداري‌ با شماره‌  تلفن ‌هاي‌: 95-88919894-021 تماس‌ حاصل‌ نموده و يا با بخش پاسخگويي اينترنتي سازمان سنجش آموزش كشور به نشانيwww.sanjesh.org سوالات خود را در ميان بگذارند و از مراجعه حضور خودداري نمايند.
  مرکز مطالعات و همکاری‌های علمی بین‌المللی وزارت علوم، تحقيقات و فناوري
روابط عمومی سازمان سنجش آموزش کشور

مطالب مرتبط